سفارش تبلیغ
صبا ویژن

حمله موشکی ارتش یمن یک بازی جراحی نظامی به نیروگاه برق «جیزان»

 

یگان‌ موشکی ارتش یمن یک موشک بالستیک به نیروگاه برق «الشقیق» در جیزان در جنوب عربستان، شلیک کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «المسیره»، یگان موشکی ارتش و  کمیته‌های مردمی یمن (وابسته به انصارالله)، بامداد امروز- یکشنبه- از شلیک موشک بالستیک به نیروگاه برق الشقیق در جیزان واقع در جنوب عربستان، خبر داد.

یگان موشکی ارتش یمن تأکید کرد، این موشک بالستیک با برد متوسط، با دقت تمام به هدف خود برخورد کرده است.

یگان موشکی ارتش یمن تصریح کرد، این نیروگاه اغلب پایگاه‌های نظامی در جیزان و «عسیر» را تامید می‌کند.

این حمله موشکی ارتش یمن در پاسخ به جنایات روزانه ائتلاف متجاوز سعودی- آمریکایی علیه مردم یمن و تخریب زیرساخت‌های اساسی این کشور صورت گرفت.

موشک زلزال 2 ارتش یمن بر سر مزدوران در مأرب فرود آمد

 شناسه خبر: 1332199 سرویس: بین الملل
 30 بهمن 1395 - 17:44
پرتاب موشک ارتش یمن به پادگان نیروهای نظامی امارات

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، یک فروند موشک زلزال 2 به مرکز تجمع مزدوران در مأرب شلیک کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، نیروهای ارتش و  کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به تدوام حملات عربستان، مرکز تجمع مزدوران در کوه صلب در مأرب را با یک فروند موشک زلزال 2 هدف قرار دادند.

ناکامی مزدوران در پیشروی به بخش جبل حبشی

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز شنبه تلاش مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی برای پیشروی به بخش جبل حبشی در استان تعز را خنثی کردند.

یک منبع نظامی به المسیره گفت که مزدوران قصد داشتند به سمت مناطق التبیشعه، الحرم، و السد در بخش جبل حبشی پیشروی کنند که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این تلاش آن‌ها را ناکام گذاشتند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز گذشته دو منطقه التبیشعه و ا لحرم را پاکسازی کردند.

حملات توپخانه‌ای ارتش یمن به مراکز تجمع مزدوران

یگان توپخانه‌ای و موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امرشوز شنبه مواضع و مراکز تجمع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی را در محورهای مختلف هدف حملات توپخانه‌ای و موشکی خود قرار دادند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع و مراکز تجمع مزدوران در منطقه الرزقه در بخش المصلوب در استان الجوف را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

همچنین نیروهای یمنی مراکز تجمع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در جنوب منطقه الجدید در سواحل غربی تعز را با موشک‌های کاتیوشا هدف قرار دادند. همزمان مراکز تجمع مزدوران در تپه المکلکل در شهر تعز نیز هدف حملات توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفت.

مرکز تجمع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در شرق تپه السفینه در منطقه کهبوب در استان لحج هدف حملات توپخانه‌ای نیروهای ارتش و کمیته‌هیا مردمی یمن قرار گرفت.

یگان توپخانه‌ای ارتش یمن بازی جراحی قلب همچنین مراکز تجمع مزدوران در اطراف بخش عسیلان در استان شبوه را گلوله‌باران کرد که در پی این حملات شماری از مزدوران کشته و یا زخمی شدند.

عملیات منحصر به فرد نیروهای یمنی

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با انجام یک عملیات نظامی مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در شهر تعز را هدف قرار دادند که در پی این عملیات، شماری از مزدوران به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند. بازی جراحی در همین راستا یک منبع نظامی گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی صبح امروز شنبه به مرکز تجمع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در محله الجحملیه، وادی صاله و تپه المسوره را حمله کردند. وی گفت که 7 تن از مزدوران در پی این عملیات نیروهای یمنی به هلاکت رسیده و شماری نیز در پی حملات توپخانه‌ای به مراکز تجمع آن‌ها در تپه المکلکل کشته شدند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات بازی جراحی مغز به جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است. هم‌اکنون بیش از 17 میلیون نفر در یمن در حال حاضر به شدت برای تامین غذای خود با مشکل روبرو هستند و بیش از هفت میلیون تن از آنها به کمک‌های غذایی فوری نیاز دارند.

بالاگرفتن اختلافات عربستان و امارات در یمن

شناسه خبر: 1331385 سرویس: بین الملل
 30 بهمن 1395 - 08:37
ارتش عربستان

عربستان سعودی برای نظارت بر تحرکات امارات در یمن، دست به کار شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک منبع نظامی به شبکه المیادین گفت که عربستان به‌طور مخفیانه، دو گروه از نیروهای ویژه خود را به بخش مخا در غرب شهر تغز اعزام کرده است.

وی افزود: فرماندهی این نیروهای ویژه را یکی از مسئولان سازمان اطلاعات عربستان که نقش سرکردگی گروه‌های مسلح در عراق و سوریه را ایفا کرده است بر عهده دارد.

این منبع گفت که این مسئول اطلاعات عربستان برای رصد و نظارت بر تحرکات و تماس‌های نظامی دولت امارات، به المخا در تعز اعزام شده است.

به گفته این منبع، اخیرا دشمنی بین عربستان و اخوان‌المسلمین در یمن در یک سو و دولت امارات و گروه‌های سلفی در سوی دیگر بالاگرفته است و حوادث چند روز قبل فرودگاه بین‌المللی عدن، دال بر این مدعا است.

امارات یکی از متحدان اصلی عربستان است که در تجاوز به یمن و به خاک و خون کشاندن مردم بی‌دفاع و مظلوم این کشور نقش پررنگی ایفا کرده است.

امارات با 30 جنگنده در تجاوز به یمن مشارکت دارد و بعد از عربستان که برای تجاوز به یمن 100 جنگنده به کار گرفته است، در مکان دوم قرار دارد.

تاکنون ده‌ها تن از نظامیان اماراتی در حمله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن کشته شده‌اند و خسارات سنگینی به تجهیزات جنگی آنها وارد آمده است.

تنها در ماه سپتامبر سال 2015 میلادی، در پی حمله موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به پادگان نظامیان اماراتی در مأرب، 45 تن از آنها به هلاکت رسیده و دهها نفر نیز زخمی شدند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.

هم‌اکنون بیش از 17 میلیون نفر در یمن در حال حاضر به شدت برای تامین غذای خود با مشکل روبرو هستند و بیش از هفت میلیون تن از آنها به کمک‌های غذایی فوری نیاز دارند.

انتهای پیام/


نظر()

 آیا تلاش...       گسترش...


طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ