سفارش تبلیغ
صبا

عامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران عدم وابستگی به کشورهای قدرتمند دنیا بود  جدید

حجت‌الاسلام آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: یکی از عوامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی ایران عدم وابستگی به کشورهای قدرتمند دنیا بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم در آئین راهپیمایی 22 بهمن در جمع مردم اردبیل اظهار داشت: یکی از عوامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی ایران عدم وابستگی به کشورهای قدرتمند دنیا بود که در مقابل تمامی نقشه‌ها و توطئه‌های  استکبار جهانی ایستادند و این انقلاب به ثمر نشست.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) نقش ارزنده و قابل توجهی در پیروزی انقلاب داشت، تصریح کرد: امام راحل با مدیریت و رهبری شایسته خود در زمان انقلاب دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی را به ارمغان آورد و این پیروزی ایران اسلامی دنیا را متحیر کرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش یکی دیگر از ویژگی‌های بارز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را مردمی بودن این انقلاب دانست و گفت:‌ مردم ایران با ولایتمداری و بصیرت چه بعد از انقلاب و چه قبل از انقلاب در عرصه‌های حساس همیشه پیشگام بودند و این پیروزی بزرگ با مشارکت ملت ایران رقم خورد.

آل‌هاشم بیان کرد: در پیروزی انقلاب اسلامی ایران 3 مرکز مهم مسجد، حوزه و دانشگاه نقش اساسی داشتند و این 3 مرکز همیشه در صحنه‌های حساس کشور پیشگام بوده و نقش ارزنده‌ای در صحنه‌های سرنوشت‌ساز کشور ایفا کردند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود:‌ با وجود اینکه هنوز 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد ولی هنوز علل و عوامل اصلی پیروزی انقلاب در دنیا برای همگان مطرح نشده است.

وی اظهار کرد: بسیاری از دشمنان و استکبار جهانی در صدد ترویج فرهنگ غرب در ایران هستند که مردم ایران در این زمینه همیشه هوشیار بوده و با بصیرت و ولایتمداری تمامی نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کنند.

حجت‌الاسلام آل هاشم بیان کرد: یکی ازویژگی‌های برجسته انقلاب اسلامی ایران فرهنگی بودن این انقلاب است و این به معنایی نبوده که مباحث سیاسی و اقتصادی نفی می‌شود بلکه مهم‌ترین ویژگی این انقلاب وجود معنویت و اخلاق و در واقع فرهنگی بودن آن است.

وی افزود: پیوند دین و سیاست در انقلاب اسلامی ایران به وقوع پیوست که در این رابطه امام خمینی(ره) فرموده است دین از سیاست جداشدنی نیست و ما امروز پس از گذشت 37 سال انقلاب اسلامی ایران شاهد این موضوع هستیم که یک نظام دینی و اسلامی در کشور حاکم است.

رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران را پس از پیروزی انقلاب می‌توانیم در دو بعد مادی و معنوی تعریف کنیم که از جمله دستاوردهای مادی این انقلاب اسلامی توسعه اقتصادی و فناوری و دست‌یابی به تکنولوژی‌های برتر است.

آل‌هاشم تصریح کرد: از دستاوردهای معنوی انقلاب جمهوری اسلامی ایران احیای دین مقدس اسلام در ایران بود که این کار با هدایت و رهنمودهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره) و نیز پشتیبانی مردم و جوانان از ولی فقیه و رهبر خود به دست آمده است و امروز نیز شاهد این موضوع هستیم که انقلاب ایران در مسیر معنویت حرکت می‌کند.

وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران امروز پس از گذشت سالیان متوالی از پیروزی شکوهمند خود هیچ گونه وابستگی به غرب نداشته و با تکیه بر توان خود به کشوری قدرتمند تبدیل شده است که شاهد این موضوع هستیم انقلاب اسلامی ایران به سایر کشورهای منطقه نیز صادر شده و کشورهای منطقه از انقلاب ایران الگو گرفته‌اند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دلیل آمادگی و توان بالای نیروهای مسلح کشور به فکر راه‌های نفوذ افتاده‌اند و بعد از موفقیت ایران در برجام تلاش می‌کنند که با راه‌های مختلف نفوذ با نظام جمهوری اسلامی ایران مقابله کنند.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم افزود: بیش‌تر هجمه‌های نفوذ دشمنان در بعد فرهنگی رخ می‌دهد و باید بصیرت خودمان را افزایش دهیم و امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به همدلی، وحدت و انسجام داریم.

وی تصریح کرد: راهپیمایی 22 بهمن و حضور گسترده مردم دراین راهپیمایی نشان دهنده این است که مردم جمهوری اسلامی ایران همیشه از انقلاب خود دفاع می‌کنند و بار دیگر مردم با حضور گسترده خود در پای صندوق‌های رای اعتماد خود به نظام جمهوری اسلامی ایران را به سراسر دنیا اثبات می‌کنند.


اولین دیدگاه را شما بگذارید

 سرلشکر...   


طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ